Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
250.000 - LICZNIK BIJE!
07-22-2008, 10:58
Post: #1
250.000 - LICZNIK BIJE!
Witam po przerwie! Spieszę Was poinformować, że podjąłem kolejną, zwariowaną decyzję - zmęczony marnowaniem czasu, zdrowia i nerwów na kolejne, czasem kilkutygodniowe, a w finale i tak bezowocne debaty z potencjalnymi inwestorami / sponsorami, postanowiłem wrócić do korzeni. Przynajmniej 95% pieniędzy, które dotąd zainwestowałem w "Gwiazdy w Czerni", pochodziło z moich własnych zarobków: kasy odkładanej kosztem wielu wyrzeczeń z produkcji reklam, teledysków i innych zleceń. Skoro potrafiłem zacząć film w ten sposób, mogę teraz w ten sam sposób film skończyć. Wiele osób regularnie dopytuje się, jakie są losy filmu - teraz wszystko będzie jasne i oficjalnie upublicznione: by ukończyć film potrzebuję w tej chwili ok. 250.000.-PLN. Na stronie głównej umieszczam licznik, który na bieżąco będzie informował o postępach w zarabianiu kasy - czyli w zdobywaniu funduszy na dokończenie filmu. Trzymajcie kciuki, bym chwytał jak najwięcej, jak najkorzystniejszych zleceń - oraz bym zdrowotnie (fizycznie i psychicznie) wytrzymał nieprzespane noce i zabójczo intensywną pracę po 18-20 godzin na dobę Oczko

P.S.
...oraz bym jakoś przeżył wymuszoną brakiem czasu abstynencję rekreacyjno-rozrywkowo-intymną, bo to dla radosnego seksoholika będzie najtrudniejsze :twisted:
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-25-2008, 22:17
Post: #2
 
I tego ludowi trza było - jakiejś oficjalnej informacji o stanie rzeczy. A pojawi się numer konta na jakaś, bardziej lub mniej symboliczną, złotówkę i do wrzucenia chociażby na signa na forum dla jakiegoś większego rozgłosu?
      Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-31-2008, 1:30
Post: #3
 
No właśnie Staszku, daj numer konta, każdy wpłaci po złotówce i będzie... na piwo Szczęśliwy

Pozdrawiam, InOsAK
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-31-2008, 16:28
Post: #4
 
Więcej będzie kosztować zaksięgowanie tej kasy niż kasa która wpłynęła Uśmiech

Maciej

http://www.efix.pl
EFIX - efekty specjalne w filmie i wideo
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2008, 16:24
Post: #5
 
...a najwięcej będzie kosztował proces w sądzie za niezgodne z prawem pozyskiwanie pieniędzy :twisted: Parę osób szukało już legalnej drogi umożliwiającej tego typu wpłaty, ale wszelkie kroki pochłonęłyby więcej czasu, trudu, zabiegów i pieniędzy, niż wyniosłyby przewidywane dochody. Może wprowadzimy po prostu jakieś kubki/czapki/koszulki, których sprzedaż nabiłaby trochę kasy na film... zobaczymy...

Stan licznika na dziś: 226.000 PLN - walka trwa, kawa płynie hektolitrami. Pytacie o wakacje? sen? odpoczynek? - a na grzyba komu takie przereklamowane wynalazki? Szczęśliwy
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2008, 9:53
Post: #6
 
Jea!! to 24 000 sie dostaje za jedno zlecenie? W takim tempie to za rok bedziemy mieli gwiazdy Duży uśmiech Uśmiech
      Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2008, 22:14
Post: #7
Dobry pomysł!
T-shirty, kubki, plakaty, etc... Świetny pomysł! myślę, że znalazło by się wiele chętnych(już jeden! Oczko) na takiego typu wsparcie. Staszek jest przecież szeroko znany w gronie ''YouTube'owiczów''. Wystarczyłby krótki filmik informujący, który by zwrócił uwagę oglądających i już! No i jak sie jeszcze pojawi notka, że dochody ze sprzedaży zostaną przeznaczone na taki szczytny cel... Duży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech

niech Staszek szybszy będzie...w tworzeniu GwC... ;P
      Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2008, 9:16
Post: #8
 
Zgadzam się ze Staszkiem, że prawdopodobnie w tej chwili metoda "legalnego" zdobycia pieniędzy, inne niż ich zarobienie przez Stanisława byłyby droższe niż uzyskany przychód. W zasadzie jedyną taką formą jest fundacja - to bardzo dobre ciało do zbierania kasy, ale przede wszystkim jest to jednak trochę papierkowej roboty (bieganie po sądach, napisanie statutu, prowadzenie dokumentacji), księgowość (koszty!) pozyskiwanie partnerów a więc wizyty u nich (koszty!). W tej chwili moim zdanie na zakładanie fundacji jest już chyba za późno, do tego musieli by się znaleźć na prawdę poważni ludzie którzy się na tym znają. I nie wydymają Staszka.
Jeśli chodzi o pozostałe pomysły... Może to zabrzmi brutalnie, ale uważam, że a) Staszek z desperacji nie wie co mówi, b) jesteście niestety naiwni.
Cytat:T-shirty, kubki, plakaty, etc... Świetny pomysł! myślę, że znalazło by się wiele chętnych(już jeden! Wink) na takiego typu wsparcie. Staszek jest przecież szeroko znany w gronie ''YouTube'owiczów''.
Przeciętny widz Youtube rżnie filmy przez torrenta i dziwi się, że płytę CD można kupić w sklepie. Dzieci epoki Internetu przyzwyczajone są, że większość nawet cool rzeczy jest darmo i w życiu nie kupią tych gadgetów tyle, żeby się zwróciły koszty zakupu chociaż samych koszulek czy kubków.
Przy całej miłości do Gwiazd, to jednak nie starłorsy ani nie lotr. Policzcie sobie zresztą na tubie, ile osób statystyczni obejrzało filmy związane z Gwiazdami. Teaser ok. 2000 przez rok.
llu z nas kupi takie gadżety? 10? 20? 100? Jak kupi to 1000 osób, to się bardzo, ale to bardzo zdziwię. Po tym forum widzę, jakie jest rzeczywiste zainteresowanie. Kiedy zapisała się ostatnia osoba (pomijam spamerów których systematycznie usuwam i boty)? Ile osób tu zagląda choćby poczytać?
Stachu niestety musi zarobić tę forsę i tyle. wy piszcie do telewizji, do kolorowych gazet, dopytujcie sie o artykuły, róbcie fanowskie strony, akcje społeczne itd starajcie się o poważne zlecenia (no dobra, to ostatnie to utopia).
Za to mam nadzieję, że jak w końcu uda mu się zebrać tę kasę i w końcu przypomni sobie o nim telewizja, dystrybutorzy itd. (tych paru reportaży nie liczę), będzie mógł z bananem na twarzy powiedzieć "Teraz? Teraz to się chłopcy pie***cie".

Maciej

Z koszulkami i kubkami przyszedł mi do głowy właśnie jeden pomysł, który z jednej strony pozwoliłby to zrobić niemal bezkosztowo, z drugiej jasno by zweryfikował fanów. Muszę tylko sprawdzić parę rzeczy.

http://www.efix.pl
EFIX - efekty specjalne w filmie i wideo
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2008, 17:32
Post: #9
 
A czy byłaby możliwość zamawiania pre-orderów wydania DVD, czy to też oznaczałoby nadmiar papierkowej roboty?

Wyszło to trochę inaczej, niż myślałem, ale zawsze wyszło.
(Kubuś Puchatek)
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2008, 19:04
Post: #10
 
a tam DVD ,ja to mam cały czas nadzieję że Staszek się postara i gwiazdy wyjdą na Blu-rayu Duży uśmiech
      Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2008, 22:09
Post: #11
 
Ja własnie wysłałem e-maila do pana Łukasza Muszyńskiego z filmweb.pl o treści:


"Chciałbym zgłosić news'a aby go opublikowano na stronie.

Chodzi o polski film sci-fi "Gwiazdy w Czerni":

http://www.filmweb.pl/f313548/Gwiazdy+w+Czerni,2008">http://www.filmweb.pl/f313548/Gwiazdy+w+Czerni,2008

Film powstaje, ale potrzeba pięniędzy na jego ukończenie. Jestem pewien, że jeśli opublikowalibyście państwo news dotyczący np. trailera (do którego linki zamieszczam poniżej) szanse na ukończenie filmu by wzrosły. "Gwiazdy w Czerni" są profesjonalną, niezależną produkcją Stanisława Mąderka. Film potrzebuje pieniędzy na ukończenie oraz dystrybutora kinowego.

Nawet jeśli państwo nie opublikują w newsie informacji o "braku funduszy na ukończenie" mogli by państwo opublikować news dotyczący trailera.

szczegóły na oficjalnej: http://www.stars-in-black.pl/">http://www.stars-in-black.pl/


Linki do trailera:
mpg 5mb - http://www.stars-in-black.pl/filmy/GwC_teaser1S.mpg">http://www.stars-in-black.pl/filmy/GwC_teaser1S.mpg
xvid 47mb - http://www.stars-in-black.pl/filmy/GwC_t...M_Xvid.avi">http://www.stars-in-black.pl/filmy/GwC_ ... M_Xvid.avi
mov 22 mb - http://www.stars-in-black.pl/filmy/GwC_teaser1S.mov">http://www.stars-in-black.pl/filmy/GwC_teaser1S.mov
mov 72 mb - http://www.stars-in-black.pl/filmy/GwC_teaser1M.mov">http://www.stars-in-black.pl/filmy/GwC_teaser1M.mov
HD 164 mb - http://www.stars-in-black.pl/filmy/GwC_teaser1HD.mov">http://www.stars-in-black.pl/filmy/GwC_teaser1HD.mov"
może chociaż "Gwiazdy w Czerni" zyskają kilku fanów. Duży uśmiech

http://youtube.com/gigacz
      Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-13-2008, 20:28
Post: #12
 
No i super! O to chodzi. Tak przy okazji - kto jest weryfikatorem Staszkowego kawałka filmwebie? Dodałem ciekawostki i czekają, czekają...

Maciej

http://www.efix.pl
EFIX - efekty specjalne w filmie i wideo
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-13-2008, 22:22
Post: #13
 
ludzie co mają dużo punktów. ja mam 132 punkty ale chyba trzeba mieć ok. 1000 czy 1500. Jeszcze dużo skurczysyny odsyłają i nie akceptują - co ciekawe cześć się potem pojawia (precz z koruypcją!) Na samych "Gwiazdach w Czerni" zyskałem 29 Duży uśmiech HEHE.

widze pańskie ciekawostki. i odrazu ci mówię że sprawdzaja baaardzo długo.......... Tylko recenzje szybko.

Premiery nie doczekało niestety dwóch aktorów - Wojciech Standełło, aktor Teatru Nowego w Poznaniu - wystąpił w roli mistrza Yum-Yum ("Stars in black", "eduROM: Strefa mocy", trailer preprodukcyjny), oraz Jacek Baszkiewicz, poznański kabareciarz i aktor, członek Kabaretu "Pod Spodem". W "Gwiazdach..." zagrał rolę bezdomnego. edycja kategoria rolebłędy w filmiemiejsce kręceniainne

ciekawostka: Film realizowano w Poznaniu i okolicach, między innymi w klubie SQ w Starym Browarze, natomiast sesje Motion Capture zarejestrowane w Pradze. Film realizowano w Poznaniu i okolicach, między innymi w klubie SQ w Starym Browarze, natomiast sesje Motion Capture zarejestrowane w Pradze.http://youtube.com/gigacz
      Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-13-2008, 22:49
Post: #14
 
Tylko te źródła.... kurka wodna. Może dla pewnosci napisz to na wątku na forum i ten link wysłać. Tak dla pewności żeby się "nie czepiano". I wtedy wysłać drugą o tej samej treści, wtedy jeśli odrzucą jedną to jest dla pewności druga. Chodzi mi tylko o czas - pewnie z miesiąc minie nim sprawdzą.

http://youtube.com/gigacz
      Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-14-2008, 8:10
Post: #15
 
Tak swoją drogą, ten system jest trochę bez sensu. W zasadzie powiela niekoniecznie sprawdzone wiadomości z mniej lub bardziej oficjalnych stron WWW. Nawet jeśli uczestniczyłem w produkcji i mam coś ciekawego do powiedzenia, to jeśli wcześniej nikt tych wiadomości nie zamieścił w necie, to nie zostaną zweryfikowane. Czyli stara prawda - nie ma cie w googlach to nie istniejesz.
Co ciekawe - jestem wymieniony w obsadzie (co jest prawdą), klikam na siebie i widzę, że podobno wystąpiłem w filmie "Oficer" co akurat jest nieprawdą - i nie mam jak tego poprawić.

Maciej

http://www.efix.pl
EFIX - efekty specjalne w filmie i wideo
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości