Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy powstaną "Gwiazdy w czerni"? MUUUSZĄ!!!
03-24-2006, 21:21
Czy powstaną "Gwiazdy w czerni"? MUUUSZĄ!!!
Przynaję się bez bicia, że poważnie się zastanawiałem, czy w ogóle jest ssens jeszcze odgrzewać przeterminowane danie. Czy w chwili, gdy wg komunikató w TV zaczynają się pojawiać polskie komedie i ogolnie jakieś lżejsze kino. Panie i Panowie - GwC muszą powstać, choćby Staszek miał się zapożyczyć i uciec potem do Brazylii ale skoczyć z mostu niczym w "AngelA". Przeczytajcie co sie kręci/będzie krecić w naszym pięknym kraju. Po prostu rzygać się chce: http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,34169,3232520.html">http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,34169,3232520.html
K.. .kraj alkoholików, dewiantów, narkomanów i samobójców. Czy kiedyś znajdzie się producent który zachce zarabiać w końcu kase na beznadzijeni głupich ale jakże przyjemnych w oglądaniu filmów typu "Commando" czy inne "Rambo", "Strasznych filmów" i innych bzdetó tego typu? Na prawdę nie oczekuje LOTR, ale to... czas do piachu.

MAciej

http://www.efix.pl
EFIX - efekty specjalne w filmie i wideo
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-25-2006, 7:56

Cóż - miałem się wstrzymać z tą informacją do sfinalizowania transakcji, ale skoro już Maciek rzucił temat... Język

OTÓŻ:
Właśnie wróciłem z pewnej prezentacji, na której podejmowałem pewne decyzje. Efektem tych decyzji jest zakup (już w nadchodzącym tygodniu) cyfrowej kamery HDV, piszącej w trybie 24p - czyli trybie idealnym do transferu na filmową taśmę 35 mm. Będzie to kolejna kamera dokładnie tego typu w Poznaniu.
Ad rem: jeszcze trochę nieoficjalnie mam przyjemność poinformować, że oto kończę trwający od paru lat okres marudzenia, narzekania na trudności i bezsensownego poszukiwania inwestorów. Na przełomie kwietnia i maja :twisted: :twisted: :twisted: ZACZYNAM ZDJĘCIA DO "GWIAZD W CZERNI" :twisted: :twisted: :twisted: Spoko, to nie jest żart na Prima Aprilis - mówię całkiem poważnie. Większość zdjęć będzie realizowana za pomocą dwóch kamer jednocześnie, a przy trudniejszych scenach kamer tych pojawi się 5-6. Będą to wszystko kamery tego samego typu, więc nie będzie problemu z dopasowaniem materiału. To na razie tylko taka "kaczka dziennikarska" - oficjalną wiadomość o starcie produkcji rzucę w oddzielnym poście, gdy będę miał tę nową kamerę w garści. Z całym, skompletowanym zapleczem sprzętowym, po prostu trudno będzie mi znaleźć wymówkę Oczko
03-25-2006, 10:39

Yupp! ^^ Nareszcie! Duży uśmiech Staszek szybki...! Nie, czekaj, ile to już lat...? Staszek jest najlepsze! xD

@Maciek - ej, co chcesz, pierwszy "Rambo" był świetny; dopiero sequeletotalnie spłaszczyły tę postać. A "Straszny film" pierwszy jest głupi, ale ma w sobie to 'coś', co czyni zeń świetną parodię (dwójka juz była żałosna, a trójki jeszcze nie widziałem, więc nie wiem). A nowego LOTRa też nie oczekuję, ale z trochę innych względów. Oczko

Wyszło to trochę inaczej, niż myślałem, ale zawsze wyszło.
(Kubuś Puchatek)
03-25-2006, 20:25

Cytat:Na przełomie kwietnia i maja
A łyżka na to - "Niemożliwe!"

Wracając jeszcze do tematu kina polskiego - mnie najbardziej boli to, że produkujemy ogladalne, bo ja wiem - "Nigdy w życiu", "Tylko mnie kochaj" czy inne tego typu, które może nie każdemu się podobają ale obiektywnie nie są złe. Tyle, że w normalnych warunkach, takie produkcje to hmm zwykłe, obyczajowe kino jakie powstaje dosłownie na pęczki. Natomiast u nas w prasie jest to traktowane jako wydarzenie roku, niemalże kandydat do Nagrody Akademii. Wszystkie programy TV pokazują wywiady z naszymi "gwiazdami". To jest zupelnie inny temat zresztą, prawdziwe gwiazdy (w sensie kina gwiazdorskiego) to mieliśmy chyba w okresie międzywojennym. Osobiście jak już mówiłem - nie oczekuję od GwC jakiś super fajerwerków, ale chcę się na tym po prostu dobrze bawić, bez dorabiania jakieś niesamowitej ideologii. Tak samo jak kocham np. "Zork Nemesis", ale czasem włączam Dooma czy Quake w trybie God i rozpieprzam wszystko co się rusza dla samej przyjemności destrukcji.
Mam nadzieję, że się nie zawiodę, scenariusz jest fajny (ciekawe, ile z niego zostanie...), natomiast obawiem się w tej chwili o co innego - ale tylko dlatego, że nie znam aktualne bazy sprzętowej Staszka - czy dużo energii nie straci na obróbce HDV. Niestety, o ile są już kamery itd. to część edycyjna pozostawia jeszcze sporo do życzenia.

Maciej

PS Tak A'propos sprzętu, zhaczono MacOSa dla blaszaka, więc jeszcze pół roku, i mackintosh w każdym domu Uśmiech

03-26-2006, 17:10

Staszek napisał(a):...Będzie to kolejna kamera dokładnie tego typu w Poznaniu...Większość zdjęć będzie realizowana za pomocą dwóch kamer jednocześnie, a przy trudniejszych scenach kamer tych pojawi się 5-6. Będą to wszystko kamery tego samego typu, więc nie będzie problemu z dopasowaniem materiału.

Czyli jedna będzie twoja a pozostałe pożyczysz?
Czy cały materiał filmowy będzie kręcony kamerami HDV?
03-29-2006, 23:38
GwC Start!
Cieszy mnie niezmiernie, że zaczniesz kręcenie GwC, cały czas wierzyłem że będę mógł pójść na ten film do kina i jak rozumiem jest to kolejny krok do tego celu. Trzymam kciuki za powodzenie na planie (mam na myśli by sie wszystko udało choć jeśli chodzi o jakieś kobiałki to równierz życzę wszystkiego najlepszego :twisted: )

mnie się nie pali, ja mam czas :]
03-31-2006, 9:16

Maciej:
- Już Wy się, kolego Wielki Malkontencie, o moją bazę sprzętową nie martwcie. Nie takie filmy kładliśmy 8) A ze scenariusza zostanie tyle, ile będę chciał - po wypięciu się na Zewnętrzne Siły Zła mogę sobie kręcić, co mi się podoba :twisted:

dcm_Marecheq:
- Tak: jedna moja, pozostałe przyjadą na plan z kolegami. Wszystkie zdjęcia będą robione w HDV.

Slothar:
- Akurat z kobiałkami jest zawsze najmniejszy problem Język
03-31-2006, 10:41

Cytat:Już Wy się, kolego Wielki Malkontencie, o moją bazę sprzętową nie martwcie.
Jakbyśmy nieznali tego syfu związanego aktualnie z HD kolego Najpopularniejszy Reżyserze Jeszcze Przed Preprodukcją, to byśmy nie malkontencili. Nie mówię mówię, że się nie da, twierdze tylko, że na aktualnym etapie to troche takie bzykanie androida. Niby można, niby wypas ale jeszcze coś nie tak, człowiek się namęczy a przyjemności niekoniecznie zazna...

Maciej
Malkontent

04-01-2006, 0:03

O kobiałki to ja się akurat nie obawiam ;]]]]]

04-02-2006, 11:58

już myslałem że nie spotka mnie dzisiaj nic pozytywnego a tutaj prosze: Staszek zaczyna zdjecia Duży uśmiech
Staszku, napisałeś o kamerach ale nic nie napisałes o software.
do tej pory wszysko co w twoich produkcjach było 3d, było zrobione w 3ds max? czy w GwC też bedziesz używał 3dsm ? i czy ty będziesz się zajmował modelowaniem animacją itd? czy może bedziesz miał od tego całą ekipę i ty bedziesz tylko reżyserował?

pozdrawiam i życze sukcesu

STASZEK JEST NAJLEPSZE
      Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-03-2006, 7:16

Tak, będę pracował w 3D Studio Max. Nie widzę najmniejszej potrzeby zmieniania softu, a tym bardziej - uczenia się od zera obslugi czegos nowego. Co do ekipy, to wszystko zależy od kasy. Większość osób, które jakiś czas temu deklarowały darmową pomoc (a jednocześnie spełniały moje bardzo wysokie wymagania jakościowe :twisted: ) - pracuje obecnie zawodowo, zarabiając na chlebek. Nie mogę takich ludzi odciągać od pieniędzy i namawiać do chałturzenia w godzinach pracy - nie pozwala mi na to sumienie. Mam na oku parę firm, z którymi nawet wstępnie rozmawiałem - wszystko jednak będzie zależało od moich możliwości finansowych.
Co do modelowania - już powoli kończę tworzenie najistotniejszych postaci i obiektów (wbrew temu, co sugeruje Maciek - jestem już na ostatnim etapie preprodukcji, bo trwa ona od ponad roku).
04-03-2006, 10:47

Żałuję, że nie jestem w stanie pomóc, szczególnie, że jak na razie jestem bezrobotny ;]

04-04-2006, 23:28

Cytat: Właśnie wróciłem z pewnej prezentacji, na której podejmowałem pewne decyzje. Efektem tych decyzji jest zakup (już w nadchodzącym tygodniu) cyfrowej kamery HDV, piszącej w trybie 24p - czyli trybie idealnym do transferu na filmową taśmę 35 mm. Będzie to kolejna kamera dokładnie tego typu w Poznaniu.

Czy napiszesz cos wiecej o tym jaka to konkretnie kamera? JVC czy CANON bo zdaje sie ze to JVC GY-HD100 jest W Poznaniu i ma tryb 24p.
Czy wybrales system montazowy (karta+soft) czy masz amiar oprzec sie tylko o softwarowe rozwiazania?

Macieju:
..czy z MacOSem to nie jest tak ze APPLE oglosili "przesiadke" na INTELA i kompiluja MacOsa na Pentium i chipsety Intela, najnowszy TIGER (MacOS) niechcial sie upgradowac w "znajomej" firmie bo zazadal pentium!!!

"Tylko dwie rzeczy sa nieskonczone: wszechswiat i ludzka glupota, chociaz co do pierwszego nie mam pewnosci"
---> Albert Einstein
04-04-2006, 23:46

Mówiłem o tym, że - dyplomatycznie mówiąc - w "obiegu jest jednak sporo softu na MAcka, ale na Motorolę. Tiger to jedno, co do tego tygryska dołożysz - to inna historia. CO prawda jest to BSD, ale jednak kompilowany na Intele i motorolwo programy an nim nie pójda. Z drugiej strony - BSD potrafi emulowac także inne procesory, więc kto wie Uśmiech
Trzeba poprobowac po prostu Uśmiech

Maciej

04-08-2006, 12:08

Staszku cieszę sie wraz z wszystkimi tu obecnymi Uśmiech Mam nadzieję, że produkcja ta dojdzie do wreszcie do skutku - w przeciwieństwie do Twej wizyty na tegorocznym Pyrkonie Szczęśliwy

Czekam na pierwsze relacje z planu Uśmiech
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości