Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Staszek szybki jest?
08-19-2005, 17:35
Staszek szybki jest?
Witam.

Myślałem, że ktoś wreszcie coś takiego napisze, ale widząc, że nikt się nie spieszy zamieszczam to palące mnie od dłuższego czasu pytanie:

Co z produkcją "Gwiazd w Czerni"?

Wieść niosła, że zdjęcia ruszają w lecie, a tu ani widu, ani słychu. No chyba, że ruszyły, tylko że nikt o tym nic nie wie Oczko
Podaj choć jakąś małą ploteczkę do publicznej wiadomości, żeby oczekiwanie na Pierwszą Dobrą Komedię SF stało się przyjemniejsze (ale wazelina aż mi się monitor zalepił Oczko ).

Udowodnij wreszcie, że Staszek szybki jest i że w Polsce da się zrobić coś poza zaangażowanymi społecznie kameralnymi dramatami, filmowymi lekturami szkolnymi i kolejnymi komediami w stylu "Poranku Kojota"!
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-19-2005, 18:33

To tak jak z samolotami hipersonicznymi - Staszek po prostu jest tak szybki, że wyprzedza swoją produkcje. Szybkość Staszka mierzym tzw. Liczbą Stacha (nie mylić z Machami!) :-)
Pochodną Liczby Stacha jest przelicznik wytrzymałościowy "n"Stachów/panienkę.... Język

Maciej
08-21-2005, 18:38

No tak. "GwC" pewnie były już we wszystkich kinach w Polsce, tyle że tak szybko, iż nikt się nie zorientował Uśmiech

W dalszym ciągu czekam aż Staszek odwiedzi forum i coś naskrobie...
08-21-2005, 22:06

Również muszę powiedzieć, że zapuszczam korzenie od czekania, ale na przekór Projektowi stają tak zwane Powody Natury Wyższej, Vis Maior czy jak zwał tak zwał (po polsku - kesz).

Pozwolę sobia na zamieszczenie małej "Informacji dla naiwnych i/lub mało zorientowanych":
Nie ma filmu kinowego (a tym bardziej dobrego filmu kinowego), który robi się za 200 dolców plus kredki. Mit o rzekomych niskich kosztach produkcji ABC czy XYZ na poziomie kilkunastu tysięcy USD albo PLN to marketingowy bullshit.
Zgromadzenie przynajmniej funduszy startowych stanowi element niezbędny do rozpoczęcia I etapu. A kwestia finansowania obejmuje nie tylko koszty osobowe, ale także sprzęt, plenery, transport i sto innych grup wydatków których na ekranie nie widać.
Można wiele rzeczy zrobić pozornie za darmo, ale w gruncie rzeczy i tak są to koszty ukryte. Jeśli dobry reżyser (a za takiego uważam SM) rozpocznie kręcenie filmu za free to MUSI to zrobić kosztem czegoś innego. Nie dość, musi jeszcze zgromadzić w JEDNYM czasie na planie sztab ludzi, którzy zrobią dokładnie to samo (czyli ponownie kosztem innych zajęć, poświęcą swój czas na produkcję). To są cały czas KOSZTY. A żyć k*rwa trzeba jak mawiał Batman zakładając strój Pokemona. Czyli dylemat - robimy coś fajnego albo jemy staje się mocno aktualny.

Stachu walczy! Martwy sezon mam nadzieję powoli się kończy, więc jest szansa na skręcenie części ujęć w tym roku. Los pokaże jak będzie.

Pozdrawiam

40 lat, 40 dni i 7 "naj" miejsc na świecie
http://tengu.com.pl
      Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-22-2005, 21:43

Tengu, dzięki za wyjaśnienie tej bolesnej dla mnie kwestii... Nic dodać, nic ująć... Po prostu trzymajcie za mnie kciuki Uśmiech
08-23-2005, 1:35

Kurde, w pierwszej chwili przeczytałem "trzymajcie mnie za kciuki". xD Trzymamy, Staszku, trzymamy. Duży uśmiech

Wyszło to trochę inaczej, niż myślałem, ale zawsze wyszło.
(Kubuś Puchatek)
08-23-2005, 8:26

Taaaaaaa..... Pan dr Freud z pewnością miałby coś do powiedzenia na temat Twojej pomyłki :twisted:
08-23-2005, 17:40

Freud sam był zboczony, wszędzie widział fallusy. Duży uśmiech

Wyszło to trochę inaczej, niż myślałem, ale zawsze wyszło.
(Kubuś Puchatek)
08-23-2005, 19:35

Nieprawda, on tylko pierwszy powiedział głośno na czym ten świat stoi :>

Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...
http://yemiol.deviantart.com
08-28-2005, 21:21

Orzech napisał(a):...kolejnymi komediami w stylu "Poranku Kojota"!
Dodaj że ze stałą obsadą.
12-19-2005, 20:36

Nudno... Nic się nie dzieje...
Na forum zastój totalny...
Pleśń pewnie pożera powoli serwer...

Wrzuć Staszku jakąś wieloznaczną notkę o aktualnym stanie produkcji "GwC" Uśmiech
No, może chociaż jakiś przybliżony termin ukazania się jakiejś wieści z planu by wystarczył...

Staszku - fani Ci się zestarzeją i nici z komedii - trzeba będzie jakiś dramat społeczny zrobić Oczko
12-19-2005, 21:45

Fani może się i starzeją, ale na szczęście ja jestem ciągle młody, więc damy radę Uśmiech Poza tym rośnie już kolejne pokolenie, więc będzie więcej ludzi w kinach - mam nadzieję :twisted: Co do GwC, to nic się nie dzieję, bo na razie staram się zarobić kasę na produkcję - trzepię więc tylko komercyjne zlecenia. Mam jednak nadzieję, że jakaś konkretna pre-produkcja już w lutym odpali... Na razie powstają kolejne koncepty i modele 3D, ale to muszę utrzymywać w tajemnicy 8)
12-23-2005, 15:39

Staszek napisał(a):trzepię więc tylko komercyjne zlecenia.
Proszę, proszę. To się teraz "zlecenia" nazywa? A później potrzebna jest maść na odciski? Oczko

40 lat, 40 dni i 7 "naj" miejsc na świecie
http://tengu.com.pl
12-23-2005, 16:09

Jak mawia znajomy instruktor nin-jutsu: "Maść jest dla mięczaków" :twisted:
12-23-2005, 22:12

Eeee, to jakieś wydumane poglądy złośliwych Japończyków sikających pod wiatr (bo tylko twardziele leją pod wiatr. I nie robią backupów). W pieśniach lud głosi od lat, że na wszystko najlepsza jest szara maść...

Maciek

http://www.efix.pl
EFIX - efekty specjalne w filmie i wideo
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości